Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na 4 Niedzielę Adwentu – 24.12.2023r.

  1. Zakończyliśmy w minionym tygodniu bardzo udane parafialne rekolekcje adwentowe wygłoszone przez ks. Piotra Wadowskiego. Dziękuję za liczny w nich udział. Osoby chętne do wstąpienia do wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej proszę o kontakt.
  2. Dziś wigilia Bożego Narodzenia, ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia, zgodnie z tradycją, postarajmy się zachować post i nie spożywać pokarmów mięsnych, ani nie pić alkoholu. W trakcie wieczerzy wigilijnej zapalamy świecę, czytamy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa, śpiewamy kolędę i modlimy się zwłaszcza za rodzinę. Łamiąc się opłatkiem darujemy sobie winy i urazy. Są to piękne zwyczaje wigilijne, które należy pielęgnować i przekazywać młodszym pokoleniom.
  3. Jutro uroczystość Bożego Narodzenia. Rozpocznie się Pasterką o północy, następnie w poniedziałek i wtorek Msze św. o godz. 8.00 i 12.00.
  4. W środę święto ku czci św. Jana Ewangelisty i tradycyjne poświęcenie wina przyniesionego przez wiernych. W czwartek święto Młodzianków. W tym dniu Msza św. wyjątkowo rano o godz. 9.00.
  5. W przyszły piątek ze względu na oktawę Bożego Narodzenia Kościół udziela dyspensy od postu bezmięsnego. Wszyscy, którzy z dyspensy korzystają, są w sumieniu zobowiązani do odmówienia „10” Różańca w int. papieża Franciszka.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy swięto ku czci św. Rodziny z Nazaretu i jednocześnie zakończenie starego roku. Postarajmy się w tym dniu być na Mszy św. w pełnym składzie rodzinnym. Nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne będzie po Mszy św. o godz. 17.00.
  7. W poniedziałek 01.01 zapraszam wszystkich ministrantów i aspirantów wraz z rodzicami na spotkanie opłatkowe na plebani o godz. 18.00
  8. W miejsce nieodbytej pielgrzymki do Ziemi Świętej organizujemy pielgrzymkę lotniczą do Rzymu i sanktuariów we Włoszech w terminie 11-18 kwietnia. W programie m.in. Neapol i ks. Dolindo Ruotolo, Pompeje, San Giowanni Rotondo i św. kapłan Pio, Manopello, Castel Gandolfo, Lanciano, Rzym i wiele innych. Szczegółowy plan jest na stronie parafialnej i w gablotce. Zapisy w zakrystii do końca stycznia.
  9. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie w wydaniu świątecznym, dlatego ich cena nieco się zwiększyła. Niedziela wraz z kalendarzem na przyszły rok kosztuje 12 zł, podwójny nr GN 15 zł., miesięcznik Mały Gość Niedzielny na grudzień w cenie 7 zł., a także bezpłatne pismo Dobre Nowiny.
  10. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oprawili choinki i przygotowali świąteczną dekorację, co wymagało bardzo wiele czasu i pracy. Rodzicom dzieci 1 Komunijnych dziękuję za wykonanie stroików na kinkiety i dekorację choinki dziecięcej. Bóg zapłać za wszelką pomoc przedświąteczną. Dziękuję wszystkim wolontariuszom z Caritas, którzy dostarczyli osobom potrzebującym paczki żywnościowe. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie się w liturgię Mszy św, a także za ofiary składane na sprzątanie naszego kościoła, za opłatki,  za ofiary na fundusz remontowy z ubiegłej niedzieli i za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego wypoczynku i pięknego pełnego miłości czasu z najbliższymi przy dzisiejszym wigilijnym stole. Szczęść Boże!

Ks. Marek Waściński, proboszcz