Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Umiłowani Parafianie!

Umiłowani Parafianie!

 

To już drugie święta Bożego Narodzenia, które wspólnie będę z Wami przeżywał. Będziemy świętować  wkroczenie w dzieje świata Syna Bożego, który przybywa z nieba, aby w ludzkim ciele naprawić to, co każdy z nas zepsuł nieposłuszeństwem grzechu. W Adwencie uczyliśmy się czekać na Niego. Są już udekorowane świątecznie nasze domy i obejścia, aby przychodzącemu Najświętszemu Gościowi okazać miłość i największy szacunek. Piękne choinki swoim stożkowatym kształtem  symbolizują przychodzącą z nieba na ziemię wielką łaskę, którą jest Jezus Chrystus. To wszystko jest miłe dla ludzkiego oka, a co jest najmilsze dla Obchodzącego Urodziny? Nasza piękna, czysta, udekorowana miłością i tęsknotą do Niego dusza, która wypiękniała dzięki spowiedzi świętej. Dzięki temu możemy ugościć Głównego Bohatera Świąt w Komunii św.                                     

Życzę Wam, aby świąteczny czas był jak najbogatszy w obecność Jezusa w nas i pośród nas. Niech przychodzący Książę Pokoju napełni nas miłością i wzajemnym przebaczeniem. Niech charakterystyczny trzask łamanego opłatka będzie prawdziwym przełamaniem wszelkich niechęci, uprzedzeń i żalu do kogokolwiek. To będzie pięknym prezentem urodzinowym dla Dziecięcego Jubilata, któremu wraz z Maryją i Józefem będzie miło, ciepło i przytulnie w tak pięknie udekorowanym ludzkim sercu. Życzę, aby ten świąteczny czas oddalił nas od wszelkiego grzechu, mocno uświadomił nam sens życia i jeszcze bardziej zacieśnił nasze więzi z Bogiem, który tak bardzo się stara o nasze zbawienie. Życzę również wszelkich łask i zdrowia ciała i duszy w całym zbliżającym się 2024 roku. Już w nim 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, zobaczmy się w domu parafialnym na wspólnym radosnym opłatkowo – kolędowym spotkaniu przy gorącej herbacie i dobrym domowym cieście. Serdecznie Was wszystkich zapraszam!                     

 

Wasz proboszcz, ks. Marek Waściński