Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na 6 Niedzielę Zwykłą – 11.02.2024r.

  1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego, po Mszy św. o godz. 17.00 będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych wszystkim zmagającym się z poważną chorobą niezależnie od wieku. Sakrament Namaszczenia może przyjąć tylko osoba ochrzczona i będąca w stanie łaski uświęcającej. Dziś po każdej Mszy sw. będzie zbiórka do puszek na rzecz hospicjów w naszej diecezji.
  2. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Tradycyjne posypanie głów popiołem będzie na Mszach o godz. 8.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły wszystkich od 18 do 60 roku życia. Post ścisły polega na nie spożywaniu pokarmów mięsnych, alkoholu i ograniczeniu ilości pokarmu w ciągu dnia. Młodsi i starsi są w tym dniu zobowiązani do nie spożywania mięsa i alkoholu.
  3. Wielki Post jest czasem pokutnym, w którym ograniczamy ulubione zajęcia lub z nich rezygnujemy w formie pokuty za grzechy osobiste i całego świata. W Wielkim Poście nie należy brać udziału w hucznych zabawach, natomiast należy brać udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki po Mszy św. i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.30. Wielki Post zmierza do uroczystości Zmartwychwstania Jezusa, która w tym roku przypadnie 31 marca.
  4. W Wielkim Poście składamy do skarbonki jałmużnę postną.
  5. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki w godz. 15.30 – 16.30.
  6. Wszyscy kandydaci do bierzmowania mają spotkanie w sobotę 17 lutego w kościele o godz. 15.30.
  7. Za tydzień w niedzielę 18 lutego na Mszy św. o godz. 12.00 będzie wręczenie książeczek dzieciom 1-Komunijnym.
  8. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy.
  9. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł.,  a także Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży w cenie 7 zł. Ponadto jest bezpłatne pismo ewangelizacyjne Dobre Nowiny.
  10. Serdeczne Bóg zapłać anonimowej Parafiance za ufundowanie kompletu nowych obrusów ołtarzowych i nowej pięknej kapy liturgicznej, która niebawem będzie poświęcona. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na tacę i konto parafialne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego wypoczynku w Dzień Pański, udanego całego nowego tygodnia i dobrego duchowego przeżycia całego Wielkiego Postu.

Ks. Marek Waściński, proboszcz