Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020

 1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Każdy kto dzisiaj odmówi pobożnie i publicznie hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź” może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kończy się Okres Wielkanocny. Zbiórka do puszek na KUL.
 2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest Misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną patronką jest Św. Tereska od Dzieciątka Jezus. Dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich chorych o modlitwę i ofiarowanie cierpienia w intencji misjonarzy.
 3. Dzisiaj o godz. 16.30 ostatnia majówka.
 4. W poniedziałek święto, NMP Matki Kościoła.
 5. Zapraszam na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.
 6. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 8. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach – proszę o potwierdzenie chęci przyjęcia sakramentów.
 9. W sobotę nabożeństwo I sobót miesiąca przed Mszą Św.
 10. W przyszła niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, polecamy tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego oraz miesięcznik WPiS.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.